Chochołowskie Termy


Chochołowskie Termy są największym kompleksem termalnym na Podhalu. Przestrzeń, którą dysponuje kąpielisko, pozwala na wypoczynek w komfortowych warunkach, niezależnie od liczby osób w obiekcie. Mnogość atrakcji, duże baseny zewnętrzne, przylegające do nich połacie plaż trawiastych oraz szum pobliskiej rzeki Dunajec. Dochodzą do tego jeszcze atrakcje dla dzieci, co daje perspektywę nie lada zabawy. Woda w  basenach wydobywana jest z głębokości prawie 3600 m. Skały, które są nią nasączone, oddają mnóstwo dobroczynnych mikroskładników takich jak Siarka (S), Wapń (Ca), Magnez (Mg) czy Sód (Na).

Odwiert PIG 1, z którego czerpana jest woda, został wykonany w roku 1989-1990 i jest jednym z najzasobniejszych ujęć w regionie. Temperatura wody w ujęciu wynosi 82 stopni Celsjusza. Ujęcie znajduje się w obszarze Niecki Podhalańskiej, rozciągającej się od Chochołowa po Bukowinę Tatrzańską. Woda termalna, poza leczniczym składem mineralnym, ma również właściwości terapeutyczne. Kąpiele cieplne działają rozluźniająco i poprawiają ukrwienie tkanek i narządów.

Łączna powierzchnia lustra wody to niemal 3000 m2 . Głębokość basenów termalnych mieści się w przedziale 1 - 1,2 m.

Co jeszcze znajduje się w strefie basenowej?

8 basenów whirpool z wodą termalną o temperaturze 36 stopni Celsjusza
1 basen whirpool z wodą solankową o temperaturze 36 stopni Celsjusza
basen zewnętrzny o temperaturze 36 stopni Celsjusza (a w nim m.in. rwąca rzeka, siatkówka i koszykówka wodna, dysze wodne, stanowiska do masażu)
dolny basen zewnętrzny o temperaturze 36 stopni Celsjusza (a w nim m.in. rwąca rzeka, wodospad, wulkan, gejzery powietrzne, ściany wodne, siatka do wspinaczki oraz huśtawka wodna)
dwuosobowa zjeżdżalnia pontonowa z cebulą
zjeżdżalnia pontonowa o długości 168 m
zjeżdżalnia z zapadnią (zjeżdżalnia sezonowa, czynna od 27 marca do 15 listopada przy dodatnich temperaturach)
dwie zjeżdżalnie rodzinne
łaźnia parowa dla dzieci
grota solna
"tekstylna" sauna sucha, dla tych którzy nie chcą korzystać z saun w strefie nietekstylnej, jaką jest Saunarium
basen sportowy wewnętrzny o wymiarach 16x8 m z systemem monitoringu POSEIDON* o temperaturze 30 stopni Celsjusza
basen pływacki zewnętrzny o wymiarach 25x10 m o temperaturze 30 stopni Celsjusza
plac mokry zewnętrzny dla dzieci 

Strefa Lecznicza
beczki termalne - wanny z surową, siarkową wodą termalną o temperaturze 36 stopni Celsjusza
basen termalny z wodą solankową jodowaną o temperaturze 32 stopni Celsjusza
 
Wygłodniali, w przerwie pomiędzy kąpielami, mogą udać się do Bistro Baru lub Kawiarni. Dla rodziców przygotowano małe udogodnienie, umożliwiające spokojne spożycie posiłku. Przy kawiarni znajduje się pokój zabaw AKWARIUM - dziecko spędzi tam chwile na zabawie, podczas gdy dorośli będą mieli okazję delektować się kuchnią.